مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

عصر دیجیتال و بهینه‌سازی فرایند تولید خمیرکاغذ و کاغذ

کاغذ و دیجیتالی سازی فرایندها

مروری بر صنعت کاغذ در عصر دیجیتال

درحالی‌که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده خمیرکاغذ و کاغذ در مسیر اتوماسیون فرایندها قدم برداشته‌اند اما ما بر این باوریم که این تازه ابتدای مسیر است و تا بهره‌برداری از پتانسیل کامل فناوری‌های دیجیتال مسیر طولانی ای در پیش است.

در سال‌های اخیر، صنعت تولید خمیر و کاغذ به‌منظور بهینه‌سازی بیشتر عملیات، به سمت دیجیتال‌سازی روندها سوق پیدا کرده است.

این امر تا حدی ناشی از سه روند موجود در بازار است:

  • ادامه فشار قیمت بر تولیدکنندگان کاغذ با کاهش تقاضا در بازار محصولات کاغذی سنتی
  • افزایش تقاضا برای بسته‌بندی کاغذی به‌عنوان جایگزین پایدارتر پلاستیک
  • افزایش تقاضای جهانی خرید دستمال کاغذی.

فناوری‌های دیجیتال، اتصال دستگاه‌های خط تولید به یکدیگر، اتوماسیون هوشمند و تجزیه‌وتحلیل پیشرفته سطوح جدیدی از بهره‌وری را در عملیات تولید خمیرکاغذ و کاغذ فراهم آورد. نوآوران دیجیتال موفق شدند تا توان عملیاتی را بین 5 تا 10 درصد دهند و متعاقباً، بازدهی تولید تا پنج درصد افزایش پیدا کرد و صرفه‌جویی قابل‌توجهی در مواد اولیه، مواد شیمیایی و انرژی به وجود آمد.

در جنگل‌داری و لجستیک، ما شاهد مزایای استفاده از فناوری‌های نو هستیم که به بهینه‌سازی تحویل و برنامه‌ریزی منجر می‌شود. در کارخانه‌های خمیرکاغذ، از تجزیه‌وتحلیل‌های پیشرفته برای بهبود کنترل کیفیت و افزایش بازده فیبر استفاده می‌کنند. بهینه‌سازی انرژی، حل مشکلات ریشه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی و بهینه‌سازی سرعت باعث افزایش سود در ساعت می‌شود و در نهایت، باعث بهبود کیفیت می‌شود.

شرکت‌هایی که بازده سرمایه‌گذاری خود را در دیجیتال به حداکثر می‌رسانند، سه کار را به‌خوبی انجام می‌دهند:

یک نقشه راه استراتژیک برای جذب ارزش ایجاد می‌کنند و با توانمندسازهای فناوری مناسب را در چرخه تولید قرار می‌دهند. شرکت‌ها باید به‌وضوح کل پتانسیل ارزش دیجیتال را تبیین کنند و از طریق  یک نقشه راه استراتژیک به دنبال ابتکارات جذب ارزش و همچنین توانمندسازهای فناوری قدم بردارند. هدف باید مدیریت برنامه به یک مورد تجاری کاملاً تعریف شده با شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)باشد.

قابلیت‌های جدید را در کارخانه و خط تولید ایجاد می‌کنند. تحول دیجیتال موفقیت‌آمیز نیازمند مهارت‌های جدید و روش‌های جدید کار است. شرکت‌ها می‌توانند بخشی از نیروی کار خود را از طریق پیمانکاران تأمین کنند تا فرایند دیجیتالی سازی را شروع و پیش ببرند. بااین‌حال برای به‌دست‌آوردن ارزش کامل و بهبود نتایج پیاده‌سازی، شرکت‌ها به ترکیب فناوری و تخصص داده‌ها با فرایند اصلی و دانش عملیاتی نیاز دارند. این امر مستلزم تمرکز عمده بر استخدام و ارتقا مهارت افراد به روشی سیستماتیک است.

فرایند مدیریت تغییر متمرکز می‌شوند: بزرگ‌ترین راه‌حل‌های مبتنی بر دیجیتال هیچ ارزشی ندارند مگر اینکه هر روز در محل کار مورداستفاده قرار گیرند. برای تحقق این امر، سازمان‌ها باید با وسواس بر روی کاربران نهایی فناوری تمرکز کنند و برای درک نیازهای آنها و گنجاندن بازخورد آنها زمان بگذارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *