مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

کاهش تولید صنعت بهره‌برداری از جنگل‌ها در اوایل تابستان 2022

جنگل

عملکرد صنعت بهره‌برداری از جنگل‌ها در  ایالات متحده در ماه مه و ژوئن توسط دولت ایالات متحده و مؤسسه مدیریت تأمین منتشر شد.

پس از بازنگری سالانه، کل تولید صنعتی (IP) کمتر از 0.1٪ در ماه مه (+4.8٪ در مجموع سالانه) افزایش یافت. با میانگین افزایش ماهانه نزدیک به 0.6٪. تولید و بهره‌برداری از منابع جنگل ها در ایالات متحده در بررسی ماهیانه نیز با افزایش مواجه شد.

این در حالی است که خروجی تولید (که 78٪ از کل IP را تشکیل می‌دهد) پس از سه ماه افزایش با میانگین رشد، 0.9٪ در ماه مه، با کاهشی -0.5٪ مواجه شد. در بررسی محصولات بادوام، محصولات چوبی با کاهشی -3.1٪ مواجه شدند، درحالی‌که تولید کاغذ با کاهشی -0.2٪ در بین محصولات بی‌دوام همراه بود که در نهایت  1٪ حجم تولید را شامل می‌شد.

سفارش‌های جدید کارخانه 1.6 درصد افزایش یافت. سفارش‌های کالاهای بادوام با افزایش 0.8 درصدی همراه بود. کالاهای بی‌دوام: +2.3٪. هزینه سرمایه‌گذاری تجاری 0.6 درصد افزایش یافت.

بررسی ماهانه مؤسسه مدیریت تأمین (ISM) در ماه ژوئن 2022، فرسایش بیشتر در فرایندهای تولید در بین تولیدکنندگان آمریکایی را گزارش می‌دهد.

جنگل

نگاهی دقیق تر به آمارهای مرتبط با صنعت بهره برداری از جنگل

بخش خدمات نیز در ژوئن رشد کندتری داشت (-0.6PP، به 55.3٪). ثبت سفارش‌ها (+8.5PP)، واردات (-6.5PP) و موجودی (-3.5PP) بیشترین تغییرات را داشتند. افزایش قیمت ورودی خدمات نیز با روندی کاهشی مواجه شد (-2.0PP). زیرشاخص اشتغال در خدمات نیز به انقباض (-2.8PP، به 47.4) رسید.

شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) پس از افزایش 0.3 درصدی در آوریل، در ماه مه 1.0% افزایش یافت (+8.6% سالانه، بزرگ‌ترین افزایش سالانه از دسامبر 1981). جهش MoM گسترده بود و شاخص‌های سرپناه، بنزین و غذا بیشترین سهم را داشتند. پس از کاهش در ماه آوریل، شاخص انرژی 3.9 درصد (+ 34.6 درصد سالانه) افزایش یافت. شاخص غذا 1.2% افزایش یافت (+10.1% سالانه، بیشترین افزایش از مارس 1981).

در همین حال، شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) 0.8٪ (+10.8٪ سالانه) افزایش یافت. این افزایش به دنبال رشد 0.4 درصدی در ماه آوریل و 1.6 درصدی در ماه مارس بود. نزدیک به دو سوم شتاب در شاخص تقاضای نهایی به دلیل افزایش 1.4 درصدی قیمت کالاهای تقاضای نهایی بود که در رأس آن بنزین (+ 8.4 درصد؛ + 66.3 درصد سالانه) قرار داشت. شاخص خدمات تقاضای نهایی 0.4٪ افزایش یافت.

عملکرد شاخص قیمت در بخش محصولات جنگلی به طور خاص شامل موارد زیر است:

  • خمیرکاغذ، کاغذ و محصولات وابسته: +1.2٪ (+16.2٪ سالانه)
  • چوب و محصولات چوبی: +0.6% (+0.3% سالانه)
  • الوار چوب نرم: +2.7٪ (-21.7٪ سالانه)
  • الیاف چوب: +1.2٪ (+7.2٪ سالانه)

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *