مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

کاشت ۲۲۰ هزار هکتار عرصه زراعت چوب در کشور

زراعت چوب

نوبخت، سرپرست سازمان منابع طبیعی با بیان اینکه، نیاز سالانه صنایع چوب کشور حدود ۵.۵ تا ۶ میلیون مترمکعب است گفت: تاکنون ۲۲۰ هزار هکتار عرصه زراعت چوب در کشور کاشت شده است.

عباسعلی نوبخت سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه بخشی از کاشت نهال در کشور باید با محوریت تامین نیاز صنایع چوب باشد، گفت: باید برای تولید یک میلیارد اصله نهال در مدت چهار سال در کشور برنامه‌ریزی شود.

نوبخت در بازدید از طرح زراعت چوب در روستای دب‌حردان در اهواز، اظهار داشت: امسال به دستور رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی باید برنامه‌ریزی برای تولید نهال در کشور طوری باشد که بتوانیم در سال‌های ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۵، یک میلیارد اصله نهال تولید کنیم، بدین ترتیب نیاز است سالانه ۲۵۰ میلیون اصله نهال کاشته شود.

وی افزود: کشور ما همچون کشورهای همسایه در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و کشورهای همسایه مثل پاکستان، عربستان، ترکیه و افغانستان تولید نهال را آغاز کردند، بنابراین ضروری است ما نیز برای نیاز کشور و افزایش و توسعه پوشش گیاهی نهال‌های مورد نیاز کشور را تولید کنیم.

نوبخت نیاز سالانه صنایع چوب کشور را حدود ۵.۵ تا ۶ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۲۰ هزار هکتار عرصه زراعت چوب در کشور کشت شده و ضروری است نهال‌های جدید با محوریت تامین نیاز صنایع چوب در کشور برنامه‌ریزی شود.

وی همچنین از افزایش زراعت چوب حداقل ۵ هزار هکتار برای سال آینده در خوزستان خبر داد.

دب حردان جنگل و روستایی واقع در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی اهواز است. طرح زراعت چوب در این منطقه با همکاری شرکت نوین چوب از سال ۱۳۹۶ آغاز شده که جزو طرح‌های الگو در کشور است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *