مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

6 سوال متداول در مورد صنعت کاغذ

paper min2

در طی قرن‌های متمادی کاغذ به‌عنوان یک محصول ضروری مورداستفاده مردمان و تمدن‌های مختلف قرار گرفت. اگرچه ماهیت تولید کاغذ، در نگاه اول، می‌تواند کاملاً ساده به نظر برسد، اما تاریخچه و حقایق پیرامون کاغذ کاملاً جذاب است.

همه‌ساله چیزی نزدیک به 92 میلیون تن کاغذ در ایالات متحده تولید می‌شود. این میزان در ایران چیزی نزدیک به 700 هزار تن است. تولید و استفاده از کاغذ هم برای افراد و هم برای مشاغل از اهمیت بالایی برخوردار است. در این پست به بررسی چند سؤال متداول در مورد صنعت کاغذ می‌پردازیم:

چند سند کاغذی در ایالات متحده وجود دارد؟

در حال حاضر، بیش از 4 تریلیون سند کاغذی در ایالات متحده وجود دارد. به طرز شگفت‌انگیزی، این رقم با نرخ 22 درصد در سال درحال‌رشد است. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2020، بخش تولید کاغذ فله در مقایسه با ارقام سال 1995، تا 77 درصد افزایش تولید داشته باشد. با یک نسبت و تناسب به نظر می‌رسد که حجم سندهای کاغذی موجود در ایران به رقم 39 میلیون برسد.

افراد حرفه‌ای چقدر کاغذ مصرف می‌کنند؟

اگرچه برخی مشاغل به مصرف کاغذ بسیار بیشتری نسبت به مشاغل دیگر نیاز دارند، تخمین زده شده است که هر نیروی انسانی در ایالات متحده تقریباً 10000 ورق کاغذ در سال استفاده می‌کند، تخمین زده می‌شود که میزان مصرف کاغذ در ایران نزدیک به 700 ورق کاغذ در سال باشد.

قدیمی‌ترین کاغذ موجود برای چند سال قبل است؟

قدیمی‌ترین قطعات باستان‌شناسی شناخته شده از پیش ساز فوری کاغذ مدرن به قرن دوم قبل از میلاد در چین بازمی‌گردد اگرچه کاغذ در ساختارهای مشابه امروز از قرن‌ها قبل و در تمدن‌هایی چون تمدن مصر نیز وجود داشت.

چه میزان از کاغذ مصرفی مجدداً وارد چرخه مصرف می‌شود؟

صنعت کاغذ ایالات متحده یک هدف بلندمدت 60٪ نرخ بازیابی کاغذ ضایعات را تعیین کرده است و در نهایت طی سه سال به این هدف دست‌یافت. آمریکایی‌ها حجم وسیعی از کاغذهای مصرفی را مجدداً بازیافت می‌کنند. علاوه بر این، امروزه بیش از 33 درصد کاغذهای جدید با الیاف بازیافتی ساخته می‌شوند. باتوجه‌به ساختارمند نبودن بحث مصرف مجدد در ایران و نیز نبود مدیریت صحیح در فرایندهای بازیافتی آمار مشخصی از میزان بازیافت کاغذ و یا آینده بازیافت کاغذ وجود ندارد.

چه نوع کاغذی را می‌توان بازیافت کرد؟

تا زمانی که کاغذی که دور می‌اندازید آلوده به غذا، روغن یا سایر مواد شیمیایی نباشد، می‌تواند – و باید – در سطل بازیافت قرار داده شود.

حجم تبادلات مالی در بازار کاغذ جهانی چقدر است؟ 

تأمین‌کنندگان عمده کاغذ صنعتی پربازده است. بر طبق آخرین آمارها، حجم درآمد صنعت کاغذ و مقوا در سال 2020 به چیزی حدود 400 میلیارد دلار رسید. البته باید این نگاه را نیز در نظر داشت که پاندمی کرونا و تغییرات چرخه تأمین این حجم را با افزایش چشمگیری مواجه کرده است.

گروه شرکت‌های پرسال به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان بازار کاغذ و مقوا آماده پاسخگویی به پرسش‌ها پیرامون خرید انواع کاغذ و مقوا و ثبت  سفارش‌های عمده شما است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی با دفتر مرکزی پرسال در تماس باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *