مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

انتخاب کاغذ مناسب برای کارت ویزیت

انتخاب کاغذ مناسب برای کارت ویزیت

انتخاب جنس کاغذ مناسب در چاپ کارت ویزیت از مهم‌ترین نکاتی است که باید قبل از چاپ به آن توجه کرد. عدم توجه به این فاکتور باعث ازبین‌رفتن عنصر زیبایی‌شناختی کار و صرف هزینه‌های اضافی می‌شود. علاوه بر این، انتخاب کاغذ چاپ کارت ویزیت تأثیر بسیار زیادی بر قیمت نهایی کار خواهد داشت. در ادامه مهم‌ترین نکات در تعیین بهترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت ارزان و هرآنچه که باید برای انتخاب آن بدانید را ذکر خواهیم کرد.

مقدمه: چرا انتخاب جنس کاغذ برای چاپ کارت ویزیت از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است؟

چاپ کارت ویزیت و اقلام اداری از اصلی‌ترین مواردی است که هر مجموعه در بحث برندینگ موردتوجه قرار می‌دهد و تا حد زیادی نشان‌دهنده سطح حرفه‌ای بودن شما است. به‌عبارت‌دیگر، کیفیت به‌کاررفته در چاپ کارت ویزیت در نگاه اول نشان‌دهنده میزان اعتبار و کیفیت کاری برند است. ازآنجاکه کارت ویزیت موفق و جذاب مجموعه‌ای از یک طراحی عالی و چاپ خوب است، در نتیجه باید به هر یک دقت کافی داشت.

جنس کاغذ برای چاپ کارت ویزیت تأثیر مستقیم بر میزان کیفیت کارت دارد. استحکام و مقاومت آن در برابر لمس زیاد و براق یا مات بودن و شکل ظاهری کارت همگی تحت‌تأثیر انتخاب درست جنس کاغذ برای چاپ کارت ویزیت خاص و شیک هستند. به همین خاطر است که باید بهترین کاغذ را بر اساس هدف اصلی و سیاست‌های مدیریتی برند انتخاب نمود تا خروجی مطلوب را دریافت کرد.

چطور بهترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت را انتخاب کنیم؟

با درنظرگرفتن سلیقه و انتخاب هر فرد باید این نکته را متذکر شویم که انتخاب کاغذ مناسب جهت چاپ کاغذ ویزیت بسته به نظر فرد و امری کاملاً سلیقه‌ای است؛ اما برای بسیاری از افراد که اطلاعات تخصصی و یا آشنایی کاملی با انواع کاغذ ندارند این نوشتار می‌تواند کمک شایانی توجهی بکند.

کاغذ برای چاپ کارت ویزیت فوری

انتخاب نوع کاغذ در چاپ کارت ویزیت فوری از اهمیت مضاعفی برخوردار است. نوع کاغذ به‌کاررفته در کارت ویزیت‌های فوری و یا افست کاملاً متفاوت است چرا که در این دو چاپ “مدت‌زمان ” نقش دارد. دقت داشته باشید که کاغذهای به‌کاررفته برای چاپ کارت ویزیت دیجیتال محدودتر از افست هستند. چاپ افست کمی زمان بر بوده و کیفیت بهتر و بالاتری دارد و تنوع کاغذ در آن بیشتر است.

کاغذ برای چاپ کارت ویزیت ارزان

کنترل هزینه‌های تبلیغاتی یکی از مهم‌ترین و همیشگی‌ترین گام‌ها برای تمام برندها است. ازآنجاکه هزینه طراحی و چاپ کارت ویزیت برای بسیاری از برندهای نو پا از اهمیت بالایی برخوردار است، در نتیجه باید کاغذ مناسب و ارزان را انتخاب نمایند.

کاغذهای به‌کاررفته در صنعت چاپ کاتالوگ، پوستر، پاکت و چاپ ست اداری و کارت ویزیت از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. هر یک از این کاغذها دارای کیفیت و سطح قیمت متفاوتی هستند. در نتیجه بهتر است باتوجه‌به بودجه موردنظر برای چاپ کارت ویزیت ارزان، بهترین و مناسب‌ترین کاغذ را انتخاب کنید.

چاپ کارت ویزیت حرفه‌ای

برندهای معتبر و شناخته شده اهمیت بسیار زیادی به طراحی و چاپ کارت ویزیت می‌دهند. به همین خاطر همیشه به‌روزترین و باکیفیت‌ترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت را انتخاب می‌کنند. باتوجه‌به نوع طراحی‌های در نظر گرفته شده برای کارت ویزیت و براق یا مات بودن برخی از قسمت‌های طرح و همچنین نوع برش‌های خاص در آنها لازم است کاغذهای متناسب و خوبی را انتخاب نمود.

به‌عنوان‌مثال اگر قصد دارید بخشی از طرح کارت ویزیت براق و برجسته باشد، می‌توانید کارت ویزیت موضعی استخوانی را انتخاب کنید. علاوه بر این، دو رو یا تک رو بودن کارت نیز نقش بسیار مهمی در انتخاب کاغذ برای چاپ کارت ویزیت دارد. کارت‌های دو رو باید ضخامت و استحکام بالایی داشته باشند تا کیفیت و زیبایی را در کنار هم حفظ کنند.

چاپ کارت ویزیت فانتزی

باتوجه‌به خلاقیت و ایده‌پردازی به‌کاررفته در نوع طراحی کارت ویزیت، باید بتوان کاغذ مناسب را برای اجرا و پیاده‌سازی آن انتخاب کرد. به‌عنوان‌مثال برای چاپ کارت ویزیت فانتزی با طرح‌های برجسته و برش‌های خاص، لازم است کاغذهای مناسب را انتخاب نمود. چون نمی‌توان انتظار داشت که کاغذهای بسیار محکم باتوجه‌به طرح‌های خلاقانه ارائه شده توسط طراح به‌راحتی تا بخورند. عدم توجه به این مسئله باعث می‌شود طراحی زیبا و فانتزی با انتخاب کاغذ نامناسب برای چاپ کارت ویزیت کاملاً نادیده گرفته شده و نتیجه عکس داشته باشد.

تنوع در کاغذ برای چاپ کارت ویزیت

در دنیای امروز که خلاقیت و ایده‌پردازی حرف اول را در تبلیغات و برندینگ می‌زند، صنعت چاپ همگام با این روند پیش می‌رود و با تنوع بالایی در نوع کاغذهای آن مواجه هستیم. از بهترین و پرطرفدارترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاغذ موضعی استخوانی

اگر به دنبال چاپ کارت ویزیت حرفه‌ای و باکیفیت هستید، کاغذهای موضعی استخوانی بهترین انتخاب خواهد بود. کارت ویزیت‌هایی که با این جنس تهیه می‌شوند، قابلیت داشتن طرح‌های برجسته و براق را دارند و علاوه بر این، از استحکام بسیار خوبی برخوردار هستند. این جنس کاغذ که به لمینت برجسته نیز شناخته شده است، به‌خاطر ایجاد طرح‌های براق در بخش‌های مختلف کارت بهترین گزینه برای چاپ کارت ویزیت شیک به شمار می‌رود. البته لازم است دقت داشته باشید که قیمت چاپ کارت ویزیت با این کاغذ نسبت به سایر جنس‌ها کمی بیشتر است.

گلاسه با روکش UV

از دیگر گزینه‌های بسیار مناسب در کاغذ چاپ کارت ویزیت می‌توان به گلاسه با روکش UV اشاره کرد. کاغذهای به‌کاررفته در این نوع کارت همگی از نوع گلاسه 300 گرمی هستند. به‌عبارت‌دیگر، گرماژ کاغذ گلاسه در این کارت‌ها 300 گرم بوده و به‌خاطر روکش UV استقامت خوبی دارند. اگر به دنبال چاپ کارت ویزیت ارزان هستید، بهتر است گلاسه با روکش UV را انتخاب کنید، چون زیبایی، استقامت و قیمت ارزان را در کنار هم دارند.

کارت ویزیت سلفون مات مخملی

در چند سال اخیر نوع خاصی از کاغذ که به‌شدت نرمی و لطافت را در آن می‌توان احساس کرد در صنعت چاپ کارت ویزیت رواج پیدا کرده است که به سلفون مات مخملی شهرت دارد. این نوع کاغذ چاپ کارت ویزیت گزینه‌ای عالی برای کارت‌هایی هستند که نشان‌دادن رنگ‌های جذاب در آنها اهمیت زیادی دارد. چون پوشش رنگ در این نوع کاغذ بسیار عالی است.

کارت ویزیت کتان

کارت ویزیت کتان از نوعی کاغذ ساخته شده است که بافت خاصی روی آن وجود دارد. این نوع کاغذ بیشتر در کارت ویزیت‌های سفید و روشن کاربرد داشته و قیمت مناسبی دارند. این نوع کارت بیشتر به کارت ویزیت کتان آلمانی شهرت دارد و در انواع کارت‌های طلاکوب، 300 گرمی چاپ می‌شود. مانند سایر جنس‌های به‌کاررفته برای چاپ کارت ویزیت، کارت ویزیت کتان آلمانی قابلیت دور گرد یا صاف بودن را دارا است.

کارت ویزیت سوسماری

همان‌طور که از نام این نوع کارت ویزیت مشخص است، بافت روی کارت شبیه به پوست سوسمار است. برای درک بهتر جنس به‌کاررفته در این نوع کارت ویزیت، لازم است بدانید که در واقع ترکیبی از کارت‌های کتان با روکش سلفون و براق است. روکش سلفون روی این نوع کارت نه‌تنها باعث می‌شود تا زیبایی طرح به‌خوبی نمایان شود، بلکه استحکام و مقاومت کارت نیز تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

با انتخاب این نوع کاغذ برای چاپ کارت ویزیت می‌توانید زیبایی و مقرون‌به‌صرفه بودن کارت را با هم به دست آورید. این نوع کارت قابلیت گرد شدن گوشه‌های کارت را دارا است و کیفیت بسیار خوبی دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *