مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

چین در پی سلطنت بر بازار کاغذ

چین به دنبال سلطنت بر بازار کاغذ

در دنیای امر دیگر کمتر صنعتی را بتوان یافت که چینی‌ها آن را از آن خود نکرده باشند و یا دست‌کم، وارد آن نشده باشند.

با رشد روزافزون تکنولوژی‌های دیجیتال و استفاده از کامپیوتر و کاربرد دیوانه وار این تکنولوژی‌ها در صنعت چاپ، خواه‌ناخواه رد پای چینی‌ها در این صنعت پررنگ‌ و پر رنگتر شده و می شود و دیری نخواهد پایید که آنها مدعی اصلی این صنعت بشوند.

اگرچه کشور های اروپایی به خصوص آلمانها مدعی اصلی صنعت چاپ در جهان بوده و هستند باید این واقعیت را قبول کرد که چاپ توسط چینی‌ها ابداع شده و حال چینی‌ها می‌خواهند با تسخیر و تصرف بازارهای این صنعت در جهان، مالکیت بلامنازعی را در این راه استوار کنند.

امروزه بیشتر برندها و سازندگان مطرح اروپایی به خصوص کمپانی های آلمان و سوئیس که مدعی کیفیت در صنعت هستند خود در کشور چین دارای کارخانه‌ هستند و یا با ماشین سازان چینی شراکت می‌کنند تا محصولات خود را در آن کشور تولید کنند.

اگرچه این روند تولید فقط به منظور کاهش هزینه مورد استفاده قرار می گیرد، اما ناخواسته چینی‌ها را در نوع تکنولوژی و مدیریت غربی‌ها آگاه و صاحب ایده و اندیشه می‌سازد و این خود از دلایل هموار کردن راه چینی‌ها برای ورود بیشتر به بازارهای جهانی و به ویژه بازارهای اروپایی و غربی است.

این درحالی است که سیاست گذاران صنعت این کشور از سوی دیگر توجه بسیار دقیق و متمرکزی بر روی حضور در نمایشگاه های کشورهای در حال توسعه چون ترکیه ، ایران، امارات دارند که سهم حضور در ترکیه و امارات بسیار چشمگیر تر و گسترده تر است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *