مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

کاغذ چینی مبتنی بر برنج

سنتی مبتنی بر برنج min

کماکان به روش های سنتی تولید پایبند است. نحوه سنتی ساخت کاغذ در چین حدود ۲ هزار سال است که ادامه دارد. کاغذ در حدود سال‌ ۱۰۰ میلادی در چین توسط Cai Lun ساخته شد و به مرور جایگزین پاپیروس مصری‌ها شد. نحوه سنتی ساخت کاغذ در این کشور را ببینید.

در زمانی که پیشرفت‌های فناوری، تولید کاغذ را آسان‌تر کرده است، مائو شنگلی، یک تولیدکننده کاغذ چینی سنتی مبتنی بر برنج، برای نشان دادن فرهنگ غنی چینی، به روش‌های سنتی و پیچیده ساخت مواد ظریف پایبند است.

هنر بزرگ از هنرمندان بزرگ منشا می گیرد. اما مائو یک هنرمند متفاوت است. او یک تولید کننده کاغذ سنتی مبتنی بر برنج یا به عبارت دقیق تر یک خشک کن کاغذ مبتنی برنج است. این حرفه امروزه فقط در فرهنگ چین وجود دارد زیرا کاغذ مبتنی بر برنج به عنوان یک عنصر غیرقابل جایگزین برای نقاشی ها و آثار خوشنویسی چینی به شمار می رود.

در طول فعالیت حرفه ای مائو، او با بهره گیری از روش های سنتی ساخت کاغذ مبتنی بر برنج که شامل 108 روش است و 80 درصد آنها توسط دست انسان انجام می شود، به فعالیت مشغول بوده است.

بیست و نه سال پیش، مائو برای اولین بار یک برس برداشت و در یک کارخانه شاگرد شد. بیشتر دیگران چون تحمل گرمای هوا و رطوبت را نداشتند رفتند، اما او ماند. حالا او به یکی از بهترین ها تبدیل شده است و هنوز هم به فعالیت خود ادامه داده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *