مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

افزایش توجهات به بسته‌بندی پالپ قالبی

پالپ

با درنظرگرفتن همه‌گیری COVID-19 ،  تعداد سفارش‌های مرتبط با تجارت الکترونیک، بسته‌بندی مواد غذایی و مراقبت‌های بهداشتی با افزایش قابل‌توجهی مواجه شد. بازار بسته‌بندی پالپ قالبی به دلیل ترجیح تولیدکنندگان برای بهره‌گیری از بسته‌بندی راحت و پایدار در بازار، شاهد رشد بالایی است.

انتظار می‌رود حجم تبادلات مالی بازار بسته‌بندی پالپ قالب‌گیری شده از ۴۰۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به ۵۶۶۱.۲۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۷  برسد و نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) ۵.۹۸٪ در طول دوره پیش‌بینی (۲۰۲۲-۲۰۲۷) ثبت شود. بسته‌بندی پالپ قالب‌گیری شده عمدتاً برای سیستم‌های بازیافت کارآمد و بهتر مورداستفاده قرار می‌گیرد و تقاضای فزاینده‌ای برای بسته‌بندی سفارشی به وجود آمده است.

اهمیت فزاینده تولید محصولات پایدار باعث شده تا بسته‌بندی خمیرکاغذ به گزینه‌ای جذاب تبدیل شود، به‌ویژه باتوجه‌به ترجیح مصرف‌کنندگان برای استفاده از تولیداتی با مواد سازگار با محیط‌زیست، قابل بازیافت و قابل‌استفاده مجدد. تقاضای صنعت بسته‌بندی برای اجتناب از استفاده از استایروفوم، پلاستیک و سایر بسته‌بندی‌های مبتنی بر نفت به افزایش صعودی بسته‌بندی مبتنی بر خمیرکاغذ و افزایش استفاده از آن در بسیاری از مشاغل و صنایع در سطح جهانی کمک کرده است.

روند دیگری که در سراسر جهان شاهد آن هستیم، افزایش مصرف تخم‌مرغ است. بر اساس یک مطالعه در بازار، انتظار می‌رود مصرف جهانی تخم‌مرغ تا پایان سال 2030 نزدیک به 10.3 کیلوگرم در هر نفر باشد. با چنین تقاضای روبه‌رشدی، نیاز به یک بسته‌بندی قوی که بتواند چندین تخم‌مرغ را در خود جای دهد خود امری اجتناب ناپذیراست.

انتظار می‌رود بازار این نوع بسته‌بندی‌ها با افزایش مصرف تخم‌مرغ با رشد مواجه شود. جعبه‌های تخم‌مرغ که با بهره‌گیری از روزنامه‌های بازیافتی ساخته شده‌اند، در برابر ورود هوا و رطوبت مقاومت خوبی دارند و با دارابودن ابعاد و ظرفیت‌های متفاوت، نقش مهمی در بسته‌بندی و ذخیره‌سازی تخم‌مرغ ایفا می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود که آسیا اقیانوسیه سریع‌ترین منطقه درحال‌رشد در بازار بسته‌بندی خمیر قالب‌گیری شده با تعداد فزاینده‌ای از واحدهای تولید بسته‌بندی خمیر قالب‌گیری شده در کشورهایی از جمله استرالیا، بنگلادش، چین، هند و اندونزی باشد.

چین به‌عنوان واردکننده اصلی خمیرکاغذ، شاهد رشد قابل‌توجه تقاضا برای محصولات بسته‌بندی خمیر قالب‌گیری شده برای کاربران نهایی است، این رشد در تمامی صنایع اعم از الکترونیک، FMCG، بسته‌بندی مواد غذایی، خدمات غذایی و صنایع مراقبت‌های بهداشتی و… وجود دارد و انتظار می‌رود رشد جمعیت شهری، توسعه صنعت بسته‌بندی تجارت الکترونیک و بهبود آگاهی جمعیت در مورد بسته‌بندی سازگار با محیط‌زیست، بازار بسته‌بندی کاغذ را در مسیر توسعه روزافزونی قرار دهد.

در سایر کشورها نیز این موضوع نمود پیدا می‌کند. برای مثال انتظار می‌رود ارزش بازار تجارت الکترونیک در هند تا سال 2026 به 200 میلیارد دلار برسد این امر حاکی از آن است که تقاضا برای لوازم الکترونیکی و بسته‌بندی آنها روبه افزایش خواهد بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *