مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

افزایش چشمگیر قیمت کاغذ در ترکیه

قیمت کاغذ در ترکیه

با رسیدن نرخ تورم سالانه ترکیه به 55 درصد، نمایندگان صنعت کاغذ اعلام کردند که قیمت بسته بندی بیش از 100 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. علاوه بر این، گزارش شده است که افزایش هزینه ها بر بخش بازیافت نیز تأثیر دارد.

احمد گولچ،  رئیس انجمن صادرکنندگان کاغذ و محصولات جنگلی استانبول می‌گوید: اگرچه تجارت خوبی در بخش صادرات حاصل شده است، اما هزینه‌های تولید در بازار محلی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. امروزه کاغذ در بسیاری از زمینه ها از کالاهای بادوام مصرف کننده تا بسته بندی و از صنعت چاپ تا تجارت استفاده می شود. واردات خمیر ترکیه به تنهایی بیش از یک میلیارد دلار بوده است. مجموع واردات با احتساب کاغذ آماده 3.2 میلیارد دلار بوده است.

همچنین در کشورهایی مانند روسیه که از آنجا کاغذ و سلولز وارد می کنیم، مشکلاتی وجود دارد. در عرصه داخلی، ما از دولت خود می خواهیم که مشوق هایی را برای شرکت های تولید کننده کاغذ فراهم کند. ترکیه دارای پوشش جنگلی بسیار غنی است. اما سرمایه گذار وجود ندارد. تنها چیزی که ما نیاز داریم این است که سرمایه گذاران بیرون بیایند و شانس سرمایه گذاری در صنعت کاغذ را داشته باشند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *