مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

معرفی سک کرافت (Sack Kraft)

سک کرافت sack kraft

سک کرافت یک محصول ویژه است که منطبق با تقاضای بسیار خاص تولید می شود. این نوع کاغذ عمدتاً برای بسته‌بندی سیمان و همچنین سایر غلات غذایی، کشاورزی، محصولات مراقبت از حیوانات خانگی و کاربری‌های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

سک کرافت یک محصول چندلایه (3 یا 4 لایه) است که برای تحمل وزن‌ سنگین طراحی شده است چرا که باید به‌اندازه کافی مستحکم باشد تا بتواند از درب کارخانه به مشتری نهایی حمل‌ونقل شود و تا حدی آب‌گریز باشد تا ساختار خود را حتی در محیط مرطوب حفظ کند.

یکی از شاخصه های اصلی کاغذ سک کرافت انعطاف و خاصیت کششی آن است. این خاصیت باعث می شود که این محصول در دستگاه پرکن دفرمه نشود و درعین‌حال، باید منافذ میکروسکوپی داشته باشد تا اجازه دهد هوای داخل به‌سرعت در مرحله پرشدن خارج شود.

باتوجه‌به این الزامات، این نوع کاغذ در بازار طبعا ارزش‌افزوده بیشتر و قیمت بالاتری دارد.

تقاضای سک کرافت از میزان فعالیت صنعت پیروی می‌کند. هر چه فعالیت صنعتی بیشتر باشد، تقاضای کاغذهای سک کرافت نیز بیشتر می‌شود که شاخص خوبی برای سنجش  اقتصاد محلی است.

کاربرد سک کرافت

از گرماژهای پایین این کاغذ به‌منظور تولید انواع ساک و کیسه‌های کاغذی استفاده می‌شود و از گرماژهای بالا و مقواهای کرافت برای ساخت انواع جعبه، کارت ویزیت، بروشور و بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود.

گرماژ40708090
نوع بسته‌بندیرول

سک کرافت به دو دسته نیمه کلوپک و تمام کلوپک تقسیم می شود.

فرایند تولید کاغذ سک کرافت

کاغذ سک کرافت از خمیر کرافت چوب نرم سفید نشده ساخته شده است. در فرایند تولید این محصول خمیر سفید نشده در برج ذخیره‌سازی با چگالی بالا به دستگاه کاغذ فرستاده می‌شود و در آنجا از قوام 6% تا 32 تا 35% ضخیم می‌شود. این کار در یک پرس انجام می‌شود که می‌تواند پرس دو سیم، پیچ یا رول پرس باشد.

پس از پرس، فیبر به پالایشگاه باثبات بالا فرستاده می‌شود. این پالایشگر از 280 تا 330 کیلووات‌ساعت بر تن انرژی بر روی کاغذ اعمال می‌کند، بدون اینکه تغییرات مربوطه در طول الیاف ایجاد شود، اما در آناتومی فیبر پیچ‌خوردگی و فشرده‌سازی زیادی ایجاد می‌کند. تغییرات ساختاری ایجاد شده در الیاف آنها را قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌کند، بدون ایجاد ریزه‌هایی که می‌تواند بر تخلخل کاغذ تأثیر بگذارد.

پس از پالایشگر با قوام بالا، پالپ در پالایشگرهای با قوام پایین، یک یا دومرحله‌ای تصفیه می‌شود. در این مرحله با توسعه مناسب خاصیت جذب انرژی کششی (TEA) الیاف قوی‌تر می‌شوند.

در مرحله بعد سک کرافت فشرده‌تر می‌شود با این فشرده‌سازی‌ها، کاغذ کرافت گونی می‌تواند فشار ناگهانی را بدون شکستگی تحمل کند.

در پایان فرایند، کاغذ تولید شده یک ورق با گرماژ 40،70،80یا 90 است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *