مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

۱.۲۳۷ هزار میلیارد تومان تجارت الکترونیکی در ۱۴۰۰

تجارت الکترونیکی

یک مقام مسئول در وزارت صمت گفت: ۱.۲۳۷ هزار میلیارد تومان تجارت الکترونیکی در سال ۱۴۰۰ داشتیم که ۸۶۶ هزار میلیارد تومان آن مرتبط به خرید اینترنتی بوده از درگاه پرداخت اینترنتی انجام شده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اظهار کرد: در قانون برنامه ششم توسعه رشد ۷۰۵ درصدی برای تجارت الکترونیکی تکلیف شده که خوشبختانه حداقل رشد شاخص‌ها ۱۵ درصد و حداکثر ۴۵ درصد بوده است که نوید خوبی برای این صنعت در آینده خواهد بود.

وی با اشاره به عملکرد در حوزه زیرساخت‌های مالی تصریح کرد: ساماندهی درگاه‌های پرداخت اینترنتی شروع شد و بر اساس تفاهم‌هایی که با مجموعه‌های پرداختی و بانک‌ها انجام شده درگاه پرداخت اقساطی و مدت‌دار هم به زیرساخت‌های مالی اضافه شده و از انتهای مهرماه شرکت‌های تجارت الکترونیکی می‌توانند در پنجره واحد تجارت الکترونیک از این درگاه‌ها نیز استفاده کنند.

کلاهدوزان در خصوص زیرساخت‌های لجستیکی و حمل و نقل نیز گفت: تعامل نزدیکی با شرکت ملی پست داریم که اقدامات خوبی داشتیم. علاوه بر این در قالب شرکت‌های پخش نیز توافق‌هایی در حال انجام است که شرکت‌های پخش هوشمند که مجوز از وزارت صمت دارند به مجموعه لجستیکی تجارت الکترونیکی ملحق خواهند شد.

۱.۲۳۷ هزار میلیارد تومان تجارت الکترونیکی در ۱۴۰۰

همچنین فرانک ابوالمعصوم، مدیر واحد پایش تجارت الکترونیک مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این نشست اظهار کرد: ارزش کل معاملات تجارت الکترونیکی کشور در سال گذشته به ۱.۲۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده که ۸۶۶ هزار میلیارد تومان آن مرتبط به خرید اینترنتی بوده که از طریق درگاه پرداخت اینترنتی انجام شده و ۳۷۱ هزار میلیارد تومان دیگر نیز مربوط به سایر روش‌های پرداخت اعم از کارت به کارت و پرداخت در محل و واریز به حساب و … است.

وی افزود: متوسط مبلغ هر تراکنش تجارت الکترونیکی ۳۴۳ هزار تومان برآورد شده است. همچنین در سال ۱۴۰۰ تعداد کل تراکنش‌های تجارت الکترونیکی با ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال ۹۹ به ۳ میلیارد و ۶ میلیون عدد رسیده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *