مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

انتخاب کاغذ مناسب کارت ویزیت

انتخاب کاغذ مناسب کارت ویزیت

کاغذ مناسب کارت ویزیت

با وجود انواع مختلفی از کاغذ، انتخاب بهترین و بهینه‌ترین کاغذ برای چاپ کارت ویزیت می‌تواند کمی چالش‌زا باشد چرا که کارت ویزیت علاوه بر اینکه نمودی از کار و حرفه شماست تا حدودی نمایان گر پرستیژ کاری و شخصی شما نیز است. باتوجه‌به این، شما باید بهترین کاغذ را برای کارت ویزیت انتخاب کنید تا تصاویر تحسین‌برانگیز خود و شرکتتان را به مشتریان بالقوه نشان دهید.

راهنمای انتخاب بهترین کاغذ مناسب کارت ویزیت

انواع مختلفی از جنس کاغذ و مقوا در چاپ کارت ویزیت مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما مقوای 300 تا 450 گرم به همراه سلفون مات و یا براق خود یکی از رایج‌ترین گرماژهای کاغذی است که در بازار ایران مورداستفاده قرار می‌گیرد.  بااین‌حال، چاپ کارت ویزیت بسته به نوع حرفه و تجارت و نیز سلیقه فرد می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین انتخاب بهترین کاغذ برای استفاده در چاپ کارت ویزیت باید به‌صورت موردی انجام شود.

گرچه انتخاب مقوای 300 تا 450 گرم یک انتخاب کلاسیک برای کارت ویزیت است؛ اما بااین‌حال، یک عرف کلی این است که محصول ضخیم‌تر باعث می‌شود کارت‌های ویزیت شما برتری بیشتری داشته باشند. با استفاده از این منطق، یک شرکت می‌تواند به نمودار ضخامت کارت ویزیت مراجعه کند – گزینه‌ها را مقایسه کرده و بهترین مناسب را برای خود انتخاب کند. با علم به جملات بالا، شکل اندازه‌گیری چگالی کاغذ می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. چگالی کاغذ GSM (گرم بر مترمربع) اندازه‌گیری می‌شود و به ضخامت کاغذ اشاره دارد. نمونه‌هایی از اندازه‌گیری‌های GSM در محصولات روزمره عبارت‌اند از 35-55 GSM برای روزنامه‌ها، 170-300 GSM برای چاپ بروشور شرکتی و 300-400 GSM برای کارت‌های ویزیت عمومی.

ضخامت بیشتر کارت ویزیت شما را بادوام‌تر، قابل‌توجه‌تر و درجه یک تر می‌کند. البته این امر باعث می‌شود که قیمت نهایی کارافزایش قابل‌ملاحظه‌ای پیدا کند و طبیعتاً اگر کارت ویزیت موردنظر شما به‌صورت پشت‌ورو نیز چاپ شود قیمت کار نیز به همان اندازه افزایش پیدا می‌کند.

انتخاب کاغذ مناسب پایان راه نیست در کنار همه این موارد انتخاب پوشش روی کارت نیز از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است. انواع پوشش‌ها شامل:  روکش‌های مات/براق و پوشش UV  موضعی نمونه‌هایی ازاین‌دست هستند.

پوشش مات در مقابل براق

روکش‌های مات و براق برخی از رایج‌ترین روکش‌های موجود در بازار هستند و به طور گسترده توسط تعداد زیادی از مشاغل مورداستفاده قرار می‌گیرند. هرکدام مزایا و معایب خود را دارند.

روکش‌های مات به کارت‌های ویزیت حسی صافی و گرانی می‌دهد و همچنین خوانایی بیشتری نیز دارند. کارت‌های براق دارای جذابیت بیشتری هستند؛ اما در نور خوانایی کمتری دارند. به‌طورکلی، کاغذ مات بیشتر مناسب طرح‌هایی رنگ روشن یا پاستلی است. کاغذ با روکش مات به نظر مدرن‌تر است و در مقایسه با روکش‌های براق تمیزتر به نظر می‌رسد.

روکش‌های براق به کارت شما دوام بیشتری می‌بخشد چرا که پوشش براق در مقایسه با پوشش مات، پوشش محافظ و نگهدارندگی بسیار بیشتری دارد. روکش براق انتخاب مناسبی برای برجسته‌کردن کارت ویزیت شما و متمایزکردن آن است.

به طور خلاصه، انتخاب بهترین کاغذ برای کارت ویزیت همه داستان نیست، بلکه فرمول انتخاب شامل: انتخاب بهترین کیفیت کاغذ، همراه با پوشش مناسب و ضخامت بهینه.

یادتان باشد که ” کارت ویزیت شما نماینده شما، شرکتتان و برندتان است”.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *