مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

بازار روبه رشد لفاف شیرینی و شکلات

chocolate

بازار 6/7 میلیارد دلاری لفاف شیرینی و شکلات: تغییر ذائقه و بسته­ های انعطاف پذیز و دلپذیر

بازار جهانی بسته ­بندی انعطاف پذیر در جهان براساس گزارش FMI در سال ۲۰۲۲ به 9/5 میلیارد دلار می­رسد. تقاضا برای بسته ­بندی انعطاف­ پذیر شیرینی شکلات با رشد سالانه 2/3 درصد در سال ۲۰۳۰ به 6/7 میلیارد دلار خواهد رسید. با بهبود صنایع فراوری غذایی افزایش تقاضا برای اسنک ­ها (تنقلات از قبیل چیپس و غیره) بازار بسته بندی انعطاف پذیر برای شیرینی و شکلات در مناطق مختلف جهان به ویژه آسیا پاسیفیک، خاورمیانه و آفریقا با رشد فزاینده­ای روبه رو خواهد شد.

افزایش تنوع و تولیدات بیشتر همراه با بسته ­بندی­ های با کیفیت بهتر و زیباتر توجه مشتریان را جلب خواهد کرد.

از سوی دیگر جمعیت جهان به خاطر قرنطینه دوران کرونا به تحویل اسنک­ ها به درب خانه ­اش عادت کرده است. تجارت الکترونیک (e.commerce) نقش مهمی در ارائه خدمات تحویل شیرینی و شکلات و انواع اسنک ­ها به مشتریان ایفا می­ کند و با ورود بسیاری از تولیدکنندگان و فروشگاه­های عمده و مواد غذایی به این عرصه، تقاضا برای شیرینی و شکلات در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰ افزایش فراوانی پیدا کرد. انتظار می­رود این روند در سال­ های آینده ادامه پیدا کرده و تقاضا برای شیرینی و شکلات افزایش بیشتری پیدا کند.

از سوی دیگر تقاضا برای بسته ­بندی پایدار و تولیدات غذایی باعث شده تا تولیدکنندگان مواد غذایی و بسته ­بندی، بسته­ بندی­های قابل بازیافت بیشتری را وارد بازار کنند.

براساس آمار و ارقام منتشر شده بخاطر عواملی چون حفاظت از حیوانات بهداشت و تغییرات آب و هوایی بیش از ۱۰ درصد مردم آمریکا سبک غذایی خود را تغییر داده و گیاه خوار (Vegan) شده­ اند. این آمار در سال ۲۰۱۴ این رقم تقریبا یک درصد بود. بخش کیترینگ در سراسر جهان نیز این روند را زیر نظر گرفته است به همین خاطر تولیدکنندگان شیرینی و شکلات و اسنک، تولید این نوع مواد غذایی که در تولید آن­ها از هیچ منشاء حیوانی استفاده نشده است، به بازار عرضه کرده ­اند. شیرینی و شکلات و اسنک وگان در سالیان پیش رو یک بازار بسیار سودآور خواهد بود و فرصت فراوانی برای تولیدکنندگان بسته ­بندی این نوع مواد غذایی فراهم خواهد آورد.

مجموع گزارش FMI مجموع روندها و عوامل توسعه بسته­ بندی انعطاف­پذیر شیرینی و شکلات و اسنک را این گونه جمع بندی کرده است:

  • براساس نوع محصول، فروش فیلم­های بسته­ بندی تا سال ۲۰۳۰ سالانه حدود 5/2 درصد رشد خواهد داشت.
  • تقاضا برای زیست پلاستیک­ها تا سال ۲۰۳۰ چهار درصد رشد خواهد داشت.
  • تقاضا برای ژله و شیرینی جات ژله­ای ش سالانه 8/5 درصد خواهد داشت.
  • تقاضا برای بسته بندی انعطاف پذیر شیرینی و شکلات در آمریکا سالانه 9/2 درصد رشد خواهد کرد.
  • مصرف بسته بندی انعطاف پذیر برای شیرینی و شکلات در اروپا در سال ۲۰۲۲ به 5/1 میلیون تن خواهد رسید.

برخی از بازیگران، عمده تولیدکننده بسته­بندی انعطاف­پذیر برای شیرینی و شکلات در جهان شرکت­های:

Ds Smith PLC, Westrock Company, Hutamaki Oyj, Amcor PLC, Ahlstorm- Munskjo, Constantia, Flexibles Group GmbH, Printpack.Inc, Bomarko Inc., Stanpanc Inc هستند.

شرکت FMI یا Future Market Insights عضو اتاق بازرگانی نیویورک است و گزارش ­های پژوهشی جامع و کاملی در مورد بازارهای مختلف تهیه می­کند.

برای اطلاعات بیشتر می­توانید به وبسایت:www.Futuremurketinginsights.com مراجعه کنید.

آلمانی­های شیرینی و شکلات خیلی دوست دارند

انجمن صنعت شیرینی و شکلات آلمان (BDSI) اعلام کرده که در سال ۲۰۲۱ این کشور3920600  تن شیرینی و شکلات به ارزش 1/13 میلیارد یورو تولید کرده است که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ حدود 3/2 درصد رشد نشان می­دهد. از سوی دیگر آلمان 2315900 تن شیرینی به ارزش 2/9 میلیارد دلار نیز صادر کرده است. در همین زمان این کشور 1642600  تن شیرینی و شکلات به ارزش 8/5  میلیارد یورو وارد کرده است که نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود 9/1 درصد رشد را نشان می­ دهد.

BDSI نسبت به آینده این صنعت در آلمان خوش­بین است. با این حال چالش ­هایی چون افزایش قیمت مواد خام، فشار رقبای قدرتمند و همچنین قوانین جدید می­تواند توسعه و رشد این صنعت را با موانع جدی روبه ­رو کند.

یکی از حوزه ­هایی که BDSI امیدوار است رشد خوبی داشته باشد اسنک است که در رویدادهای ورزشی به ویژه فوتبال قهرمانی اروپا در سراسر آلمان و اروپا فروش خوبی دارد. از سوی دیگر اکنون این بسته بندی ­ها قابل بازیافت هستند. روند دیگر افزایش تقاضا برای شخصی سازی بسته­ بندی شیرینی و شکلات و اسنک است. با استفاده از تکنولوژی­ های چاپ پیشرفته می­توان نام خریدار را روی بسته بندی چاپ کرد و حتی شیرینی و شکلات را براساس ذائقه و سلیقه خریدار تهیه کرد.

مصرف سرانه شکلات، شیرینی و اسنک آلمانی­ها ۳۰ کیلوگرم در سال است. با افزایش تقاضا برای این نوع مواد غذایی، تقاضا برای بسته­بندی­های تولید شده با استفاده از مواد جدید نیز افزایش پیدا کرد. شیرینی و شکلاتی که با استفاده از چاپگرهای D۳ ساخته شده باید در بسته بندی مخصوص قرار بگیرد تا خرد نشود. تغییر رفتار خریداران و نیازهای جدید آن­ها باعث شده تا سازندگان شیرینی و شکلات، کارخانه­های خود را نوسازی کرده و تجهیزات جدیدی را به خدمت بگیرند.

در حال حاضر بسته بندی ها با قابلیت باز کردن و بستن مجدد یا چند بار مصرف (Resealable) برای اسنک­ها و شیرینی و شکلات، فراوان استفاده می­شود. زیبایی بسته بندی نیز اکنون بسیار مورد توجه تولیدکنندگان شیرینی و شکلات است. تجهیزات تبدیلی برای تولید این گونه بسته بندی نیز باید از انعطاف بالایی برخوردار باشند.

کالای فیزیکی، ظاهر آن، بسته بندی، نحوه­ای که روی قفسه فروشگاه به نمایش درآمده و غیر و غیره همه عناصری هستند که در نهایت به لحظه حقیقت نهایی منجر می­شوند.

این عناصر دست به دست هم می­دهند تا توجه یک مشتری به کالای روی قفسه جلب شود، برند را تبلیغ کند، پیام کالا را به مشتری برساند، جزئیات ضروری و تشخیص کالا را برای مشتری آسان کند، به گونه­ای که هر بار تنها این کالا را انتخاب کند.

با استفاده از رویکرد لحظه حقیقت، شرکت­های CPG معتقد بودند که شخصی که از قفسه فروشگاه کالا را برمی­دارد مصرف کننده نهایی است. ولی حالا که رفتار خریداران تغییر کرده و خرید آنلاین و استفاده از فروشگاه­های اینترنتی و خدمات تحويل دم در خانه رایج و تا حدی جایگزین خرید فیزیکی و حضوری شده است، آیا لحظه حقیقت نهایی همان اهمیت سابق خود را دارد؟

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *