مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

5 روش برای حداقل رساندن هزینه های تولید خمیر و کاغذ

paper production

راه های بهینه سازی هزینه در تولید کاغذ و خمیر کاغذ

با توجه به اینکه صنعت کاغذ و خمیر بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد رو به رشد جهان است، تقاضا برای محصولات مرتبط با صنعت کاغذ و خمیر به شدت افزایش یافته است. تولیدکنندگان صنعت کاغذ و خمیر برای تامین نیازهای رقابتی، راه هایی را برای کاهش هزینه تولید کاغذ و خمیر به کاربسته اند.

نکات زیر به شما این امکان را می دهد تا درک درستی از تکنیک های مربوط به تولید کاغذ و خمیر کاغذ داشته باشید وفرایند تولید را با بودجه مقرون به صرفه انجام دهید:

1. به کارگیری منابع تجدیدپذیر انرژی

متوسط انرژی ویژه مصرف شده برای تولید کاغذ (در هر تن) حدود 52 گیگاژول است. در یک کارخانه کاغذ و خمیر، در مجموع هشت بخش وجود دارد، که از این میان سه بخش که حداکثر واحدهای برق را مصرف می کنند عبارتند از مکانیزم Perform، Archive و Trade (PAT).

کل انرژی مصرف شده در طول تولید کاغذ و خمیر در حدود 1.4 میلیون MTOE است.

این نه تنها هزینه کل تولید کاغذ را افزایش می‌دهد، بلکه در طول زمان فرایند تولید نیز شما را افزایش می دهد. طبعا قطع منبع برق کل فرایند تولید شما را مختل می کند و کارگران را نیز در معرض خطرات جانی و مالی بسیاری قرار میدهد .
استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی مانند زیست توده و نیروگاه های خورشیدی نه تنها در زمان تولید صرفه جویی می کند، بلکه به کاهش انتشار دی اکسید کربن و کاهش اثرات آب و هوایی ناشی از صنعت خمیر کاغذ و کاغذ کمک می کند.

  1. استفاده از فناوری برای تولید بدون خطا

فرصت قابل‌توجهی برای این بخش برای کاهش هزینه تولید کاغذ و خمیر با استفاده از فناوری‌های هوشمند وجود دارد. استفاده از فناوری‌های هوشمند به تولیدکنندگان کاغذ و خمیر کمک می‌کند تا شکافی را که به طور سنتی بین فناوری اطلاعات (IT) و فناوری عملیات (OT) وجود دارد را پر کنند.

تولیدکنندگان صنعت کاغذ و خمیر با استفاده از تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌توانند دید بهبودیافته حاصل را به بینش‌های تجاری تبدیل کنند تا کارایی عملیاتی را در سراسر زنجیره تولید بهبود ببخشند. یکی از این برنامه‌ها که عملیات IT و OT را به هم متصل می‌کند، قابلیت ABB است.

  1. استفاده از محصولات بازیافتی برای تولید کاغذ و خمیرکاغذ

مزایای استفاده از محصولات بازیافتی برای تولید کاغذ و خمیر یکی از راه‌های مؤثر کاهش هزینه تولید کاغذ و خمیر است. از مزایای آن می‌توان به‌صرفه جویی در انرژی، آب و فضای دفن زباله اشاره کرد. لازم به ذکر است که بازیافت کاغذ باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود و فیبر بازیافتی منبعی پایدار و مقرون‌به‌صرفه برای محصولات جدید کاغذی است.

  1. برنامه‌ریزی منابع از قبل

برنامه‌ریزی منابع برای فرایند تولید در صنعت کاغذ و خمیر نقش مهمی در کاهش هزینه تولید خمیر و کاغذ دارد. به طور متوسط برای تولید یک تن کاغذ چاپ، 24 درخت با ترکیب چوب‌های نرم و سخت‌ چوب موردنیاز است. این درختان باید 40 فوت ارتفاع داشته باشند و قطر آنها بین 6 تا 8 اینچ باشد.

بر اساس بهره‌وری موردنیاز صنعت کاغذ خاص، می‌توان منابع را از قبل برنامه‌ریزی کرد. خرید منابع به تولیدکننده کمک می‌کند تا معاملاتی با نرخ عمده‌فروشی داشته باشد. این امر می‌تواند بار بودجه را کاهش دهد.

  1. نگهداری پیشگیرانه (PM)

گزارش‌های نظرسنجی می‌گویند حدود 60 تا 80 درصد از خرابی‌های تجهیزات در سیستم‌های کنترل کیفیت کارخانه کاغذ و خمیرکاغذ به دلیل تعمیر و نگهداری نادرست است. این امر نه‌تنها هزینه اضافی برای تولید به همراه خواهد داشت؛ بلکه زمان تولید را نیز از بین می‌برد.

کارخانه خمیرکاغذ و کاغذ در معرض محیط‌هایی قرار می‌گیرند که مقدار زیادی گردوغبار و گرمای شدید تولید می‌کند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه اثرات گرما و گردوغبار بر روی ماشین‌آلات و تجهیزات را که نقش مهمی در تأثیرگذاری بر عملکرد این سازه‌ها ایفا می‌کنند را از بین می‌برد و کاهش می‌دهد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *