مجله خبری کاغذ، مقوا و سلولز
0

برترین شرکت‌های جهان در صنعت کاغذسازی

Top 20 companies in global packaging market min

معرفی

647 main

کارخانه International Paper

(آمریکا – 21 میلیون تن در سال)

شرکت International Paper در حال حاضر در رأس جدول 10 شرکت برتر کاغذسازی در جهان قرار دارد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان پیشرو کاغذ، بسته‌بندی و خمیر کاغذ است و بیش از 50 هزار کارمند در 150 کشور جهان دارد. این شرکت مسئولانه از منابع تجدیدپذیر برای تولید محصولات قابل بازیافت استفاده می‌کند که میلیون‌ها نفر روزانه به آن‌ها وابسته هستند. محصولات اصلی این کمپانی شامل کاغذهای چاپ و تحریر بدون پوشش، خمیرکاغذ و محصولات بسته‌بندی بر پایه الیاف است.

وب‌سایت شرکت: www.internationalpaper.com

nine

هلدینگ Nine Dragons Paper

(چین – 15 میلیون تن در سال)

هلدینگ Nine Dragons Paper بزرگ‌ترین شرکت تأمین‌کننده تجهیزات کاغذی، مصنوعات سلولوزی و مقوا در چین، دومین تولیدکننده برتر جهان در این حوزه است. این هلدینگ با بیش از شش زیرمجموعه تولیدی، عمدتاً در تولید و فروش کاغذ بسته‌بندی، کاغذ بازیافت‌ شده، کاغذ تحریر و محصولات کاغذی با ارزش بالا در بازار چین مشغول است.

 وب‌سایت شرکت: www.ndpaper.com

logo westrock svg

شرکت WestRock

(آمریکا – 12 میلیون تن در سال)

WestRock یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کاغذسازی در جهان است که متخصص در تولید محصولات صنعت بسته‌بندی است. این شرکت همچنین به دلیل تولید کاغذ، طراحی بسته‌بندی و ورود به حوزه خرده‌فروشی به‌خوبی شناخته شده است.

وب‌سایت شرکت: www.westrock.com

oji

هلدینگ Oji

(ژاپن – 10.5 میلیون تن در سال)

Oji Holdings Corporation بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات کاغذی در ژاپن و همچنین یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در صنعت سلولز، کاغذ و بسته‌بندی است. محصولات اصلی این شرکت شامل کاغذ، خمیر کاغذ و کالاهای سلولزی فراوری شده از جمله کاغذ روزنامه، بدون کربن، بسته‌بندی و مقوا است.

این شرکت همچنین کالاهای کاغذی بهداشتی مانند پوشک یکبار مصرف را هم تولید می‌کند. Oji Paper  دارای زمین‌های وسیعی در ژاپن و خارج از کشور است و جنگل‌داری، فروش الوار و تجارت املاک و مستغلات را نیز اداره می‌کند.

وب‌سایت شرکت: www.ojiholdings.co.jp/english

DS Smith

شرکت DS Smith

(بریتانیا – 9.7 میلیون تن)

دی اس اسمیت یک شرکت بسته‌بندی کاغذی پیشرو در جهان است که دفتر مرکزی آن در شهر لندن انگلستان قرار دارد. این شرکت همچنین گریدهای کاغذی مانند لاینر گچ تخته را هم تولید می‌کند. بخش بازیافت کاغذ این شرکت، کاغذ و مقوا را برای بازیافت از طیف وسیعی از بخش‌ها، مانند خرده‌فروشان، تولیدکنندگان، مقامات محلی و سایر شرکت‌های بازیافت و مدیریت زباله جمع‌آوری می‌کند.

وب‌سایت شرکت: www.dssmith.com

غول‌های صنعتی استراتژیک

نگاهی به بزرگ‌ترین شرکت‌های کاغذسازی جهان

رشد صنعت کاغذسازی و خمیر کاغذ باتوجه‌به افزایش روند تقاضا در بخش‌های پایین‌دستی مانند چاپ و بسته‌بندی همواره صعودی بوده است. از طرفی دید تازه جهانی به محیط‌زیست و افزایش فشارهای زیست‌محیطی برای کاهش پساب‌های صنعتی و آلودگی هوا، چالش بزرگی برای غول‌های تولیدکننده صنعت کاغذ ایجاد کرده است. صنعت بسته‌بندی بزرگ‌ترین بخش مصرف‌کننده کاغذ جهانی است، چرا که بیش از 52 درصد از تولید کاغذ جهان به‌عنوان کاغذ بسته‌بندی استفاده می‌شود که روند فزاینده آن خبر از افزایش تقاضای این کالای استراتژیک می‌دهد. در ادامه معرفی اجمالی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این صنعت خواهیم داشت.

ارزش صنعت کاغذسازی و خمیر کاغذ در دنیا

صنعت کاغذسازی در دنیا حتی با وجود افزایش تعداد کتاب‌های الکترونیکی همچنان با رشد همراه بوده است. بر اساس گزارش سازمان فائو (سازمان غذا و کشاورزی ایالات متحده) میزان تولید جهانی کاغذ و مقوا در سال 2018 در حدود 390 میلیون تن برآورد شده است و پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 این میزان به حدود 490 میلیون تن برسد.

صنعت بسته‌بندی بزرگ‌ترین بخش مصرف‌کننده کاغذ جهانی است چرا که بیش از 52 درصد از تولید کاغذ جهان به‌عنوان کاغذ بسته‌بندی استفاده می‌شود. رشد بخش بسته‌بندی محصولات مصرفی عمدتاً به دلیل تغییرات جمعیتی و روندهای مصرف‌کننده مانند تقاضا برای راحتی و همچنین افزایش نگرانی‌ها در مورد زباله‌های پلاستیکی است. در نتیجه، انتظار می‌رود صنعت جهانی سلولز با افزایش تقاضا برای بخش بسته‌بندی کاغذ در آینده نزدیک روبرو شود.

همچنین از سال 2019 تا 2022 با شیوع کرونا، مصنوعات سلولزی مانند دستمال کاغذی و ماسک رشد بیش از 1000 درصدی در تولید داشتند که این امر نیز کمک شایانی به افزایش تولید و رونق در این صنایع داشته است.

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات سلولزی جهان

 • چین (104 میلیون تن در سال 2018)
 • آمریکا (71 میلیون تن در سال 2018)
 • ژاپن (26 میلیون تن در سال 2018)
 • آلمان (22 میلیون تن در سال 2018)
 • کره جنوبی (11.5 میلیون تن در سال 2018)
 • فنلاند (10.5 میلیون تن در سال 2018)
 • برزیل (10.4 میلیون تن در سال 2018)
 • کانادا (10.2 میلیون تن در سال 2018)
 • سوئد (10.1 میلیون تن در سال 2018)
 • ایتالیا (9 میلیون تن در سال 2018)

کدام کشورها بیشترین میزان مصرف کاغذ را دارند؟

با مصرف حدود 423.3 میلیون تن کاغذ در جهان طی سال 2017، مصرف کاغذ در جهان تقریباً برابر با مقدار کاغذ تولیدشده در سال است. بر اساس داده‌های Statista، چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده کاغذ و مقوا در جهان است که سالانه بیش از 113 میلیون تن از مصنوعات سلولزی را استفاده می‌کند.

ایالات متحده حدود 70 میلیون تن از این محصولات را مصرف می‌کند. بااین‌حال، ایالات متحده حجم بسیار بیشتری از این محصولات را برای هر نفر با سرانه 229 کیلوگرم مصرف می‌کند درحالی‌که سرانه مصرف چین حدود 74 کیلوگرم برای هر فرد است. بریتانیا یکی دیگر از مصرف‌کنندگان پیشرو کاغذ و مقوا در جهان از نظر حجم است که سالانه بیش از 10 میلیون تن کاغذ و مقوا مصرف می‌کند و پس از آن فرانسه با بیش از 8.67 میلیون تن مصنوعات کاغذی در رتبه بعدی قرار دارد.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *